مقالات

تعمیر موتور کرکره برقی

تعمیر موتور کرکره برقی

تعمیر موتور کرکره برقی یکی از موارد مهم در بخش تعمیر کرکره برقی محسوب می شود که تنها متخصصین در این حوزه که در زمینه تعمیر موتور کرکره برقی دوره دیده اند می توانند اقدام به تعمیر موتور کرکره برقی نمایند. اگر تاکنون اقدام به تعمیر موتور کرکره برقی نکرده اید خواندن این مقاله می تواند به شما در زمینه عیب یابی کرکره برقی شما کمک کن. با ما همراه باشید.

 

انواع موتور کرکره برقی

قبل از تعمیر موتور کرکره برقی می بایست انواع موتور کرکره برقی بشناسیم و بتوانیم تشخیص دهیم که موتور کرکره برقی ما از کدام مدل است. در ایران برای کرکره برقی از دو نوع موتور استفاده می شود که در این بخش هر یک را به صورت جداگانه شرح می دهیم. توجه داشته باشید استفاده این دو موتور با یکدیگر متفاوت است.

تعمیر موتور کرکره برقی

تعمیر موتور کرکره برقی

  • موتور توربولار

نوع اولی که در موتورهای کرکره برقی به کار می رود مدل توربولار است. این موتور سبک بوده و برای درب هایی که وزن سبکی دارند استفاده می شود. چرا که قدرت زیادی ندارد. استفاده موتور توربولار برای درب هایی که در طول روز به دفعات کمی باز و بسته می شوند توصیه می شود. این موتورها قیمت پایین تری نسبت به موتور دوم دارند و همین دلیل با عنوان موتور غیر صنعتی از آن یاد می شود.

  • موتور ساید

موتورهای ساید که به موتورهای صنعتی معروف هستند وزن بیشتری نسبت به موتورهای توربولار دارند. برای مکان هایی مانند پاساژ و یا مجتمع های بزرگ که در طول روز دفعات زیادی ممکن است درب باز و بسته شود استفاده از این موتور پیشنهاد می شود. همچنین اگر وزن درب و یا کرکره برقی شما بیش از حد معمول است از موتور ساید استفاده کنید که قدرت بیشتری دارد. از دیگر ویژگی های مثبت موتور ساید می توان به طول عمر بالای آن اشاره کرد.

 

تعمیر موتور کرکره برقی

در زمینه تعمیر موتور کرکره برقی پیشگیری بهتر از درمان است چون درمان هزینه بیشتری را به همراه دارد. لیزاتک توصیه می کند برای نگهداری موتور کرکره برقی خود و جلوگیری از خرابی احتمالی حتما توسط یک کارشناس و متخصص به انجام سرویس های دوره ای بپردازید. زیرا انجام سرویس های دوره ای در زمان های مشخص می تواند از خرابی موتور کرکره برقی و نیاز به تعمیر موتور کرکره برقی جلوگیری کند. در ادامه برخی مشکلات رایج در زمینه تعمیر کرکره برقی را برای شما بیان می کنیم که ممکن است به این مشکلات برخورده باشید.

  • تولید صدای آزاردهنده هنگام باز و بسته شدن

رایج ترین مشکل در زمینه تعمیر موتور کرکره برقی تولید صدای ناهنجار به هنگام باز و بسته شدن درب است که متاسفانه برخی تصور می کنند این صدا عادی بوده و نسبت به تعمیر آن اقدام نمی کنند. دلیل این مسئله عدم نصب صحیح موتور کرکره برقی است. فردی که کرکره برقی را نصب می کند می بایست به تراز بودن آن و عوامل دیگری مانند ریل و آهن کشی که ممکن است سبب تولید صدا شوند توجه کند و نسبت به تنظیم درست آن ها اقدام کند. روش حل این مشکل رگلاژ کردن است. در این حالت تمامی قطعات کرکره برقی و موتور می بایست تنظیم شوند تا مشکل حل شود.

  • بالا نرفتن درب کرکره برقی

در بخش های قبل به انواع موتور کرکره برقی و موارد استفاده آن ها اشاره شد. در صورتی که از موتور درستی استفاده نشود در طولانی مدت به مشکل خورده و می بایست نسبت به تعمیر موتور کرکره برقی اقدام کنید. مثلا اگر برای درب های سنگین از موتورهای توربولار استفاده کنید پس از مدتی شاهد ضعف در عملکرد موتور خواهید بود.

  • برزو مشکل هنگام استفاده دستی از کرکره برقی

ممکن است به هر دلیلی مانند قطعی برق مجبور شوید از کرکره برقی به صورت دستی استفاده کنید ولی هنگام باز و بسته کردن آن به مشکل بخوررید. مهم ترین دلیل این مشکل تراز نبودن کرکره برقی است اگر به خوبی کرکره برقی را تراز کنید دیگر این مشکل را نخواهید داشت.

  • عدم تنظیم در سرعت باز و بسته شدن درب

قطعه ای که سرعت کرکره برقی را تنظیم می کند برد آن است که یکی از قطعات بسیار مهم شناخته می شود و در صورتی که خراب شود نیاز به تعمیر تخصصی دارد. حل این مشکل را به دست افراد مبتدی نسپارید چون ممکن اس خرابی های بیشتری به بار آورده شود.

 

راهکارهای پیشگیری از خرابی موتور کرکره برقی

دو روش معمول که برای جلوگیری از خرابی و نیاز به تعمیر موتور کرکره برقی استفاده می شود بدین شرح است. روش اول روغن کاری است. هر فردی می تواند این کار را انجام دهد و نیاز به داشتن تخصص نیست. روغن کاری قطعات کرکره برقی می تواند از خرابی کرکره برقی جلوگیری کند. در نظر داشته باشید تمامی قطعات به یک اندازه روغن نمی خواهند.

مورد دومی که می بایست رعایت شود استفاده از روغن های ضد آب برای روغن کاری است. روغن های سیلیکونی و یا لیتیومی ضد آب هستند و علاوه بر این خاصیت روان کننده نیز می باشند.

بیشتر بخوانیم: روش های کاهش صدای کرکره برقی

تماس با ما

تعمیر موتور کرکره برقی

تعمیر موتور کرکره برقی

ما عزیزان می توانید جهت تعمیر موتور کرکره برقی خود با شماره های درج شده در انتهای مفاله تماس حاصل نمایید. متخصصین ما در اولین فرصت نسبت به تعمیر کرکره برقی شما اقدام خواهند کرد.

تهران، میدان شوش، خیابان فداییان اسلام، جنب باربری جنوب، پلاک 1249
09122853438
02155310064
09382075033
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *