مقالات

دلایل نصب کرکره پلی کربنات

دلایل نصب کرکره پلی کربنات | دلایل م=نصب کرکره پلی کربنات شیشه ای

مغازه ها یا فروشگاه هایی که می خواهند کالای با ارزشی را به نمایش بگذارند و یا ویترین خود را بهتر جلوه دهند، از دلایل نصب کرکره پلی کربنات شمرده می شوند.

کرکره های پلی کربنات یک سیستم از کرکره های شفاف هستند که برای پیشخوان، تراس و … می توانند استفاده شوند. کرکره پلی کربنات در اندازه های سفارشی و مطابق با خواسته مشتری در لیزاتک تولید و نصب می شود. اگر برای فروشگاه خود می خواهید از کرکره برقی معمولی استفاده کنید می توانید به سایت لیزاتک مراجعه کنید.

دلایل نصب کرکره پلی کربنات | دلایل م=نصب کرکره پلی کربنات شیشه ای

دلایل نصب کرکره پلی کربنات | دلایل م=نصب کرکره پلی کربنات شیشه ای

انواع کرکره پلی کربنات

این نوع کرکره در دو نوع مختلف ارائه می شود که هر دو نوع از یک ماده ناگسستنی ساخته شده است. اما دارای تفاوت های خاصی است که در ادامه به آن می پردازیم.

  • کرکره پلی کربنات نما

از پنل های پلی کربنات پیوسته ساخته شده است. پنل های نزدیک به قسمت بالا پایین تر هستند در حالی که پنل های نزدیک به دیافراگم بالاتر هستند. این تفاوت در دهانه های بالاتر نمایان تر است، جایی که کرکره پلی کربنات نما دارای نقاط بیشتری از پلی کربنات مقاوم است.

  • کرکره پلی کربنات clearlock

از پیوندهای کوچک تر ساخته شده است و توسط لوله های آلومینیومی به یکدیگر متصل شده است.

در مقابل کرکره های برقی وجود دارد که ویژگی و مزایای کاملا متفاوت با کرکره پلی کربنات دارند.

دلایل نصب کرکره پلی کربنات

سبک و مقاومت بالا

یکی از اولین دلایل نصب کرکره پلی کربنات سبک بودن و مقاومت بالای آن در برابر وزن است. محافظت فروشگاه در برابر زلزله و طوفان و همجنین داشتن یک نمای شیشه ای سفاف در انتخاب کرکره شیشه ای بسیار موثر است.

مقاومت در برابر آتش

پلی کربنات خاصیت مهار شعله را داراست و از مقاومت بالایی در برابر آتش برخوردار است و از انتشار آن جلوگیری می کند. همچنین تیغه های شفاف آن خاصیت ضد اشعه ماوراء بنفش دارند. در واقع کرکره پلی کربنات به عنوان یک نانوکامپوزیت شناخته می شود که حتی با چکش هم قابل شکستن نیست.

نکته: استفاده از این کرکره های برای گلخانه ها بسیار حائز اهمیت است. چرا که در مصرف انرژی صرفه جویی می کند و از ورود گرما در تابستان جلوگیری می کند.

مقاومت در برابر ضربه

کرکره پلی کربنات از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردار است و در عین حال شفاف است. این موضوع سبب می شود سارقینی که می خواهند با شکستن کرکره به هدف خود دست یابند، نتوانن از دیوار کرکره پلی کربنات عبور کنند.

مقاومت کرکره پلی کربنات 8 برابر یک شیشه معمولی با ضخامت یکسان است.

آنتی استاتیک

از دیگر مزایای تیغه های شیشه ای این است که آنتی استاتیک هستند و به دلیل خاصیت ضد الکتریسیته گرد و غبار فضا را جذب نمی کنند. همچنین با یک شستشو با آب به راحتی می توان آن ها را تمیز کرد.

استفاده از موتور سبک تر

از دیگر دلایل نصب کرکره پلی کربنات این است که نسبت به کرکره های فولادی و یا آلومینیومی بسیار سبک هستند و می توان از یک موتور با قدرت کمتر و البته ارزان تر استفاده کرد.

مقاومت در برابر مواد شیمیایی

هر ساله با سیل عظیمی از کرکره برقی هایی که به دلیل خوردگی خراب می شوند مواجه می شویم. یکی از بهترین دلایل نصب کرکره پلی کربنات این است که در برابر مواد شیمیایی و حلال ها مقاوم است. همچنین استحکام کششی بالایی دارد.

دلایل نصب کرکره پلی کربنات | دلایل م=نصب کرکره پلی کربنات شیشه ای

دلایل نصب کرکره پلی کربنات | دلایل م=نصب کرکره پلی کربنات شیشه ای

قیمت کرکره پلی کربنات

قیمت این نوع کرکره علاوه بر اینکه به عوامل مختلفی وابسته است، روزانه نیز در حال تغیییر است. در نظر گرفتن یک قیمت یکسان برای همه مدل های کرکره امکان پذیر نیست و عوامل مختلفی در این زمینه نقش دارند.

از جمله این عوامل می توان به ابعاد کرکره اشاره کرد که مهم ترین عامل در تعیین قیمت کرکره است و هرچه پره های بیشتری داشته باشد قیمت بالاتری نیز دارد.

دومین گزینه مارک کرکره است که دو مدل کرکره چینی و اروپایی داریم که مدل اروپایی گران تر از مدل چینی است.

ضخامت تیغه کرکره با توجه به نوع فروشگاه و خواسته مشتری می تواند بین 2 تا 6 میلی متر باشد که هرچه ضخامت بیشتری داشته باشد هزینه بیشتری در بر دارد.

همچنین شما می توانید برای تعمیر کرکره پلی کربنات نیز با متخصصین لیزاتک در ارتباط باشید.

تماس با ما | دلایل نصب کرکره پلی کربنات

آدرس:

تهران، میدان شوش، خیابان فداییان اسلام، جنب باربری جنوب، پلاک 1249

شماره تماس:

  • 09122853438
  • 02155310064
  • 09382075033
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *