مقالات

روکش استخر

روکش استخر

روکش استخر برای محافظت بهتر از آب استخر در مقابل آلودگی و گرد و غبار و یا تابش نور خورشید و اشعه uv مضرات آن و حتی تبخیر آب استخر بر اثر گرما استفاده میشود. استفاده از روکش استخر مزایای بسیاری دارد:

مزایا استفاده از روکش استخر:

  • مانع آلودگی آب استخر و وارد شدن گرد و غبار به استخر میشود:

که این آلودگی و گرد و غبار گاها باعث صرف هزینه اضافی برای ما میشود به عنوان مثال هیتر، دستگاه تصویه آب و دیگر تجهیزات استخر در هنگامی که آب استخر آلوده شود بیشتر کار کرده و استفاده میشوند و در نتیجه سریعتر باید تعمیر یا حتی تعویض شوند که این خود هزینه هایی را در بر دارد.

  • کاهش تبخیر آب استخر:

روکش مانع تابش مستقیم نور و حرارت خورشید به سطح آب و تبخیر آن میشود.

  • حفظ گرمای آب استخر:

پوشش استخر باعث کاهش میزان هدر رفتن دما و گرما آب میشود.

  • به دلیل آلودگی کمتر، از مواد ضد عفونی کمتری هم استفاده میشود:

استفاده از مواد ضد عفونی کمتر به کاهش هزینه ها کمک میکند و مضررات کمتری شامل حالمان میشود.

  • کاهش هزینه:

از مواد ضدعفونی کمتری استفاده میکنیم،نسبتا دیرتر احتیاج به تصویه آب و یا تعویض پیدا میکنیم و آب دیرتر آلوده شده و نیاز به زود به زود تعمیر یا تعویض هیتر،تصویه آب و دیگر تجهیزات نیست.

کاور استخر

کاور استخر

کمتر و دیرتر آلوده شدن آب استخر و کم شدن تبخیر به این معنی است که باید هزینه کمتری را صرف پر کردن،تصویه کردن وحتی عوض کردن آب استخر کنیم که این خود باعث کاهش هزینه هاست و میتوان گفت یکی از مهمترین مزیت روکش استخر است.

استفاده از روکش استخر مانع از آلودکی آب استخر میشود که این خود باعث جلوگیری از آسیب هایی چون بیماری پوستی است و همین طور آلودگی کمتر آب باعث استفاده کمتری از مواد ضدعفونی میشود، مواد ضد عفونی به مقدار زیاد نیز خود مضرراتی مانند حساسیت پوستی، سردرد، سوزش چشم و… را به همراه دارد.

روکش استخر را میتوان در انواع استخرهای رو باز یا سر پوشیده و در تمامی ابعاد و اشکال مورد استفاده قرار داد.

این روکش ها از جنس نایلون با ضخامت و مقاومت بالایی هستند که با توجه به جنس، طول عمر و کارایی بالایی که دارند در تمامی فصول سال مورد استفاده قرار میگیرند.

از این نوع کاور حتی میتوان در فصول سرد سال نیز استفاده کرد روکش استخر، سطح استخر را از سرمای شدید و بادهای سرد در امان نگه میدارد.

قیمت روکش های نایلونی نسبت به روکش های آهنی ، بتنی و چوبی که تا به حال مورد استفاده بوده مقرون به صرفه تر است و معمولا قیمت آن براساس ابعاد استخر، جنس نایلون، جمع کن اتومات یا دستی محاسبه میشود.

ویژگی های انتخاب یک روکش استخر مناسب:

  • استفاده راحت و آسان:

برای اینکه در باز کردن و جمع کردن آن به مشکل نخوریم و برایمان راحت باشد پیشنهاد میشود روکش استخری را تهیه کنید که جمع کن اتومات داشته باشد کار با روکش استخر هایی که دارای جمع کن اتومات هستند از روکش هایی که دارای جمع کن دستی هستند به مراتب راحت تر و آسانتر است.

  • پوشش دادن کامل سطح استخر:

کاور باید تماما سطح و دور تا دور استخر را تا جای ممکن بپوشاند تا مانع از ورود گردو غبار  شود و از تبخیر آب جلوگیری کند.

  • ضخامت و جنس قابل قبول:

ضخامت و جنس روکش استخر باید با توجه به شرایط و موقعیت جغرافیایی منطقه به درستی انتخاب شود تا بتواند انتظارات ما را به خوبی براورده کند.

  • قیمت مناسب

قیمت روکش استخر بسته به ابعاد، نوع، جنس و ضخامت روکش متفاوت است که اگر روکش استخر مناسب استخرمان را به خوبی تشخیص دهیم و تهیه کنیم دیگر لازم به هزینه های اضافی جهت تعمیر، تعویض تجهیزات استخر مثل هیتر یا تصویه آب نداریم و همینطور دیگر مقدار کمتری از مواد ضد عفونی کننده تهیه و استفاده میکنیم.

مهمترین عامل در انتخاب نوع و جنس کاور استخر موقعیت جغرافیایی منطقه است چون هر منطقه از نظر میزان نور و گرما و حرارت و رطوبت و وزش و سرعت باد متفاوت میباشد.

همینطور میتوان بسته به اینکه استخر رو باز است یا سر پوشیده مورد بررسی قرار دهیم که چه مقدار در معرض نور خورشید، باد و رطوبت است و طبق بررسی ها نوع و جنس مناسب روکش استخر را انتخاب کنیم.

روکش استخر

روکش استخر

استخر های رو باز

در استخرهای رو باز میزان تبخیر به چند عامل بستگی دارد 1-دمای اولیه آب استخر 2-دما و میزان هوای اطراف استخر که هر چه هوا گرمتر  باشد تبخیر نیز بیشتر است و 3-سرعت باد به روی سطح استخر .

و اگر برای این استخرها روکش استخر تهیه کنیم بسیار خوب است زیرا با این عوامل آب استخر خیلی سریع تبخیر میشود و به همین دلیل باید زود به زود آب استخر پر شود در صورتی که با استفاده از روکش استخر میزان آب تبخیری کمتر میشود در نتیجه دیگر لازم نیست در بازه زمانی های کم استخر را پر کنیم.استفاده از این کاورها در استخرهای رو باز همینطور هم موجب کاهش هزینه بسزایی در رسیگدگی و خوب نگهداری استخر میشود.

استخر سر پوشیده

در استخرهای سر پوشیده کاور استخر میتواند بسیار کاربرد داشته باشد زمانی که استخر در یک دوره 24 ساعت گرم شود با قرار گرفتن کاور ب روی آب استخر این زمان به یک دوره7-8 ساعت کاهش میابد که باعث صرفه جویی زیادی از انرژی میشود و چون استخر به وسیله کاور پوشیده شده تبخیر ناچیز میشود.

برخی از روکش استخرها از جنس فایبرگلس هستند که علاوه بر مزایایی توانایی تحمل وزن خوبی را هم دارند که اگر درست نصب شود از افتادن افراد و کودکان به داخل استخر جلوگیری میکند که برای استخرهای شخصی این کاور توصیه میشود زیرا ایمنی را به همراه دارد.

در نهایت استفاده از روکش استخر مزایای زیادی را برای ما به همراه دارد تا حد زیادی باعث صرفه جویی در زمان و هزینه ما برای رسیدگی به استخر میشود و از اینرو تهیه این کاورها برای هر استخری به صرفه و مفید است.

روکش استخر های نایلونی طوری طراحی میشوند که تمام سطح استخر را میپوشانند و پس از نصب دارای 12 ماه ضمانت و خدمات پس از فروش است تا با خیال راحت از ما خرید کنید.

ما در لیزاتک سعی بر این داریم تا بهترین خدمات و کیفیت را به شما ارئه دهیم،برای سفارش این نوع از روکش ها استخرها میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *