مقالات

قیمت کرکره برقی

قیمت کرکره برقی

اگر به فکر نصب و اطلاع از قیمت کرکره برقی داخلی یا خارجی هستید، ممکن است به برخی از ویژگی ها مانند امنیت و حفاظت از هوا و همچنین برخی از هزینه های مورد علاقه علاقه مند باشید.

کرکره برقی چیست؟

کرکره برقی در واقع پنجره هایی برای پنجره های شما است که مانند درب برقی کار می کنند. کرکره برقی از یک سری پرده تشکیل شده است که بهم متصل شده و در مسیرها کار می کنند. کرکره ها به دور استوانه ای پیچیده می شوند که به سمت پایین یا بالا می آید، چه به صورت دستی و چه از طریق موتور. کرکره برقی را می توان در فضای داخلی یا خارجی پنجره در طیف وسیعی از اندازه ها و رنگ ها نصب کرد.

قیمت کرکره برقی چقدر است؟

بسته به اندازه ، کیفیت و طراحی کرکره برقی شما، هزینه آن را بین 3 تا 30 میلیون تومان تخمین می زند. به عنوان مثال، یک کرکره برقی کوچکتر که به صورت دستی کار می کند به طور کلی حدود 3 تا 5 میلیون تومان هزینه دارد ، در حالی که یک کرکره برقی بزرگتر برقی احتمالاً شما را مجبور به پرداخت 25 تا 30 میلیون تومان می کند.

مطالعه بیشتر: نصب کرکره برقی برای پنجره: در هزینه های صورتحساب انرژی خود صرفه جویی کنید

چه عواملی ممکن است در قیمت کرکره برقی شما تأثیر بگذارد؟

قیمت کرکره برقی شما ممکن است بسته به چندین مورد متفاوت باشد از جمله:

داخلی یا خارجی

کرکره برقی را می توان داخل یا خارج ساختمان نصب کرد. هر دو درجه ای از محافظت از خانه شما را ایجاد می کنند ، مانند امنیت و محافظت در برابر آسیب UV. در حالی که کرکره های داخلی و خارجی هر دو می توانند عناصر مختلف طراحی را در خود داشته باشند ، کرکره های خارجی به طور کلی برای مقاومت در برابر آب و هوا بهتر هستند.

نوع استفاده

کرکره برقی اهداف مختلفی مانند ارائه زیبایی، مقاومت در برابر آب و هوا یا امنیت بیشتر را دارد. به عنوان مثال ، اگر در منطقه ای مستعد از سیکلون زندگی می کنید ممکن است کرکره های برقی در قسمت بیرونی خانه شما باشند تا از پنجره های شما در برابر آوارهای پرواز محافظت کند. Hipages توصیه می کند که کرکره های برقی که برای مقاومت در برابر سیکلون طراحی شده اند ، به طور کلی حدود 200 دلار بیشتر از نمونه های استاندارد داخلی دارند. تمام این عوامل بر قیمت کرکره برقی تاثیر گذار ست.

مواد

متریالی که برای کرکره انتخاب می کنید ممکن است با توجه به هدف آنها تعیین شود که در قیمت کرکره برقی تأثیر می گذارد:

کرکره برقی آلومینیوم

تخمین زده می شود کرکره های برقی آلومینیوم بین 500 تا 1200 دلار بر اساس Oneflare هزینه داشته باشند. این مواد برای اهداف عایق بندی ترجیح داده می شود زیرا آنها برای افزایش بهره وری انرژی در یک خانه و همچنین کمک به زیبایی طراحی شده اند. کرکره های برقی آلومینیومی قابل تنظیم هستند و بسته به نوع سازنده ، ممکن است به رنگ دلخواه شما با روکش پودر پوشانده شوند. لیزاتک پیشنهاد می کند که رنگ های سفارشی حدود 30-35٪ هزینه اضافی دارند.

کرکره برقی PVC

PVC پلاستیکی مقاوم در برابر ضربه است. اگرچه محکم تر و به احتمال زیاد دوام بیشتری نسبت به آلومینیوم دارند، اما کرکره پلی کربنات برای محافظت در برابر آتش سوزی مناسب نیستند. برای اطلاع از قیمت کرکره پلی کربنات با یکی از شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

کرکره برقی فولادی

فولاد امن ترین ماده موجود است، اما به طور کلی گرانترین است. کرکره های برقی فولادی نیز سنگین تر از آنهایی هستند که از مواد دیگر ساخته شده اند و این به معنی دشوارتر بودن نصب و در نتیجه گران تر بودن قیمت کرکره برقی فولادی است.

قدرت دستی ، خودکار یا باتری

قیمت کرکره های دستی ارزان ترین گزینه هستند ، حدود 250 تا 400 دلار در هر واحد ، در حالی که قیمت کرکره های برقی بین 1000 تا 1400 دلار تخمین زده می شود. کرکره با باتری گرانترین هستند و به طور کلی 50 دلار بیشتر از نمونه های برقی خود هستند، در نتیجه شما می توانید در هزینه های برق و نصب صرفه جویی کنید زیرا آنها برای نصب نیاز به برق مجاز ندارند. کرکره های باتری ای نیز در هنگام قطع جریان برق به طور خودکار کار می کنند ، که ممکن است در طول سیکلون ها و دیگر شرایط شدید آب و هوایی مفید باشد ، در حالی که کرکره های اتوماتیک شما را به استفاده دستی نیاز دارند.

نصب و راه اندازی

کرکره برقی را می توان توسط یک متخصص نصب کرد و یا اگر اعتماد به نفس دارید می توانید خودتان این کار را انجام دهید. یک مزیت آشکار لیزاتک این است که شما در قیمت کرکره برقی صرفه جویی می کنید. اگر فردی را برای نصب کرکره برقی خود برای خود استخدام می کنید، به خاطر داشته باشید که عواملی مانند مشکل نصب و زمان سفر ممکن است در هزینه کار تأثیرگذار باشد.

چه کسی می تواند کرکره برقی نصب کند؟

در حالی که کرکره های برقی معمولاً نیاز به مجوز نصب ندارند، کرکره های برقی یا سقفی ممکن است نیاز به نصب توسط یک برقکار یا سایر متخصصان مناسب داشته باشد. مطمئن ترین شرط این است که هنگام خرید کرکره با سازنده مشورت کنید. لیزاتک پیشنهاد می کند اگر از نصاب کرکره ای حرفه ای استفاده می کنید، مطمئن شوید که آنها دارای بیمه معتبر و پروانه ساختمانی هستند.

مزایا و معایب کرکره برقی چیست؟

ممکن است بخواهید مزایا و معایب کرکره برقی را در نظر بگیرید تا در تصمیم گیری در مورد مناسب بودن شما کمک کند. به خاطر داشته باشید که فواید کرکره ای شما به نوع و سبکی که انتخاب می کنید بستگی دارد.

برخی از مزایای احتمالی نصب کرکره برقی

عایق بندی خانه خود را بهبود ببخشید

دلیل محبوب بودن نصب کرکره برقی مزایای عایق بندی آنها است. عایق اضافه شده از کرکره برقی ممکن است باعث کاهش استفاده از هر دو سیستم گرمایش و سرمایش در خانه شما شود ، که می تواند به معنی کاهش قبض های برق باشد.

امنیت بیشتری ایجاد کنید

اگر بخاطر امنیت، کرکره برقی خود را نصب می کنید، ممکن است متوجه شوید که این امر به نفع بیمه خانه شما نیز هست. نه تنها طراحی کرکره شما می تواند خانه شما را در برابر خرابکاری ها و خرابکاری ها محافظت کند ، بلکه بیمه آلیانز می گوید که ایجاد یک بازدارندگی فوری و قابل مشاهده برای سارقین ممکن است حق بیمه شما را کاهش دهد.

محافظت در برابر اشعه ماورا UV بنفش را تأمین کنید

کرکره برقی می تواند به عنوان یک مانع فیزیکی بین اشعه ماورا بنفش مضر و محتویات خانه شما عمل کند ، که ممکن است آسیب خورشید به مبلمان و وسایل شما را کاهش دهد.

جلوگیری از سر و صدا و نور ناخواسته

اگر در خواب مشکل دارید ، در یک خیابان روشن یا پر سر و صدا زندگی می کنید یا شیفت کاری می کنید ، ممکن است کرکره برای جلوگیری از سر و صدا و نور مفید باشد.

از خانه خود در برابر آب و هوای شدید محافظت کنید

بسته به محل زندگی خود ، ممکن است از کرکره های آتش سوزی یا غلتکی دارای درجه سیکلون که عموماً از آلومینیوم عایق بندی شده یا فولاد سنگین ساخته شده اند ، بهره مند شوید. طبق Premier Shades ، این نوع پرده ها ، مطابق با CSIRO ، تحت آزمایشات گسترده ای قرار می گیرند تا بتوانند در برابر گرمای تابشی و بقایای پرواز مقاومت کنند. اگر در منطقه ای که دارای سیکلون یا آتش سوزی است زندگی می کنید ، این اقدامات حفاظتی اضافی ممکن است حق بیمه خانه شما را نیز کاهش دهد.

برخی از معایب نصب کرکره برقی

مشکل در تمیز کردن

ممکن است تمیز کردن کرکره برایتان دشوار باشد زیرا ممکن است اسلات های افقی به تجهیزات و زمان مناسب نیاز داشته باشند. بر اساس Home Stratosphere ، کرکره های خارج از خانه به طور کلی می توانند خاموش باشند ، با این وجود تمیز کردن کرکره های داخلی برقی ممکن است بسیار ساده باشد.

کارکردن کرکره ها

ممکن است کار با کرکره برقی اتوماتیک و دستی حتی در بعضی مواقع دشوار باشد. کار با کرکره دستی به راحتی و بدون مشکل ، بخصوص با افزایش سن یا مدتی که از کار افتاده باشد ، دشوار است. از طرف دیگر ، کرکره های اتوماتیک برای کارکرد به نیروی کافی احتیاج دارند که ممکن است گران باشد و به عنوان مثال در شرایط شدید آب و هوایی یا در هنگام قطع برق مشکل ساز شود.

زیبایی شناسی

به نظر می رسد کرکره های غلتکی از نظر بصری چندان خوشایند نیستند ، اما اگر متوجه شوید فواید عملی آنها بیشتر از زیبایی است.

کاهش سطح نور

از آنجایی که کرکره های غلتکی معمولاً از مواد سنگین تری ساخته می شوند ، غالباً ظرفیت محدودی برای فیلتر کردن نور دارند که اغلب منجر به انسداد کامل نور طبیعی می شود. این ممکن است به این معنی باشد که در هنگام خاموش شدن کرکره ، سطح نور در خانه خود را کاهش داده و آن را بسیار تاریک کرده و یا به نور مصنوعی نیاز دارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *