مقالات

نصب چشمی کرکره برقی

نصب چشمی کرکره برقی

در هنگام نصب کرکره برقی یک از اجزایی که نصب آن ضروری می باشد، نصب چشمی کرکره برقی است. این چشمی موانع بر سر راه کرکره را هنگام باز و بسته شدن تشخیص می دهد. در این مقاله قصد داریم تا درباره ی نصب چشمی کرکره برقی بگوییم.

مطالعه بیشتر: تعمیرات کرکره برقی

فاصله ای که باید چشمی از سطح زمین داشته باشد حدود 60 تا 70 سانتی متر می باشد. نکته ای که پیش از همه در نصب چشمی مهم است این است که باید دقیق روبه روی هم نصب شوند. یکی از ساده ترین راه ها که این فاصله دقیق به دست بیاید استفاده از تراز است.

مزیت نصب چشمی کرکره برقی

مزیت اصلی نصب چشمی کرکره برقی این است که زمانی که درب هنگام بسته شدن است و ماشین، موتور، کودک و یا شخصی می خواهد از آن عبور کند، چشمی تشخیص داده و فرآیند بسته شدن را متوقف می کند. فرآیند نصب چشمی برای همه نوع کرکره برقی یکسان است و نصب پیچیده ای نخواهد بود. از مزایای نصب چشمی کرکره برقی، می توان به صرفه جویی در مصرف انرژی و ایجاد امنیت بیشتر اشاره کرد. همچنین شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از نصب کرکره برقی و قیمت کرکره برقی با کارشناسان ما در لیزاتک در در تماس باشید.

انواع چشمی های کرکره برقی

فرآیند نصب چشمی یکسان است اما خود چشمی های کرکره برقی انواع مختلف دارند که این موضوع دست شما را در انتخاب باز نگه می دارد. برخی از چشمی ها برد بلندی دارند که به آن بردبلند گفته می شود. این نوع از چشمی در ارتفاع بالاتری بسته می شوند.

انواع چشمی ها فقط به همین دونوع خلاصه نمی شند و انواع بیشتری نیز از چشمی های کرکره برقی موجود می باشد که شما می توانید بنا به نیاز خود نصب کنید. این چشمی ها عبارتند از: چشمی های گردان، چشمی های وایرلس و چشمی های آینه ای. در بیشتر فرآیند نصب چشمی ما باید سیم کشی انجام دهیم و برای همه این فرآیند یکسان است بجز چشمی های وایرلس. این نوع چشمی همانطور که از نام آن پیداست وایرلس بوده و بدون سیم کار می کند. طبیعی است که از باتری استفاده می کنند و نوع باتری بسیار اهمیت دارد.

نوع دیگری از چشمی وجود دارد که به آن فتوسل می گویند. ای نوع چشمی بیشتر در درب های اتوماتیک و راهبند به کار می رود. فرستنده بر روی دیوار باید نصب گردد. نکته مهمی که خوب است راجع به این چشمی بدانید این است که دارای برد بلندی بوده و از این نظر نصبت به چشمی های معمولی بسیار کارآمدتراند.

فرآیند در چشمی های آینه ای جالب است. در چشمی های آینه ای یک آینه مقابل گیرنده و فرستنده نصب می شود. کارکرد این آینه به گونه ای است که، فرستنده نور را منعکس کرده و گیرنده آن را دریافت می کند. در واقع، با ارتباط بین این دو، اجسام تشخیص داده می شوند. می توانید در مورد هزینه و مشاوره بیشتر در مورد نصب چشمی کرکره برقی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نصب چشمی درب اتوماتیک

در کل چشمی ها در کنار کرکره برقی و درب نصب می شوند. بعد از نصب و فعال سازی آن فرآیند به این صورت است که یک خط مادون قرمز که با چشم قابل روی نیست فعال می شود. خوب است بدانید در صورت خرابی چشمی درب همواره باز می ماند. نکته مهم در هنگام نصب این است که فاصله های مجاز از سطح زمین رعایت شود. در صورتی که به مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید در هر ساعت از شبانه روز با ما تماس بگیرید. مشاوران ما آماده پاسخ گویی به شما هستند.

چشمی بتا یا فوتوسل

این نوع چشمی نیز با مابقی چشمی ها تفاوت چندانی ندارد. وظیفه ای که بر دوشتمام چشمی هاست در این چشمی نیز باید رعایت گردد. نکاتی که جالب است درباره ی این چشمی بدانید این است که 25 میلی آمپر برق مصرف می کنند و در طول یک ثانیه، مانع را تشخیص می دهند. برای اینکه این مشکلات برای شما پیش نیاید می توانید به جای استفاده از کرکره برقی از درب پارکینگ برای مکان مورد نظر خود استفاده کنید که برای باز وبسته شدن نیاز به جک درب پارکینگ دارد. درب پارکینگ نسبت به کرکره برقی معایب کمتری دارد و قیمت جک پارکینگ بسیار مناسب تر است و نمای درب پارکینگ را شما به سلیقه دلخواهتان می توانید انتخاب کنید ولی کرکره برقی اکثرا یک نمای ثابتی دارد و فاقد زیبایی است.

شما همراهان عزیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به نصب کرکره برقی و تعمیرات کرکره برقی و پلی کربنات با یکی از شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. ما در هر ساعتی از شبانه روز آماده ی خدمات رسانی به هموطنان در تهران و کرج هستیم. با لیزاتک کرکره برقی ای خراب نمی ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *