کرکره پلی کربنات بعد از کرکره آلومینیومی یکی از پر کاربرد ترین ها در این حرفه می باشد. پلی کربنات را در بحث های صنعتی با نام فولاد پلاستیکی معروف است. یکی از علت هایی که با این نام معروف است این است که حتی با ضربه ها محکم چکش و پتک نیز شکسته نمی شود. یکی دیگر از نام های پلی کربنات نانو کامپوزیت می باشد. امروزه کرکره پلی کربنات به دلیل ویژگی هایی که گفته شد و زیبایی کاربرد بسیاری پیدا کرده است.

از کرکره پلی کربنات معمولا در مغازه هایی که امنیت بالایی را می خواهند کاربرد دارد نظیر بانک ها و صرافی ها زیرا در این مکان ها باید در هنگام شب داخل قابل رویت باشد. کرکره پلی کربنات با این که نور را از خود عبور می دهد ولی در برابر اشعه UV بسیار مقاوم است. همچنین این کرکره از پلیس امنیت تاییدیه کامل را دارد.

انواع کرکره پلی کربنات با توجه به نوع پلی کربنات

از عواملی که کرکره پلی کربنات را از یکدیگر متمایز می کند جنس مواد اولیه آن می باشد. در زیر سه مورد از پرکاربرد ترین این مواد را ذکر کرده ایم.

  1. پلی کرنات آلمانی مانند بایر Bayer
  2. پلی کربنات کره ای مانند سامسونگ
  3. پلی کرنات تولید شده در ایران

چیزی که بسیار واضح است این است که کرکره پلی کربنات با جنس آلمانی گران تر از ایرانی می باشد. البته باید توجه داشت که نوع ایرانی آن با آلمانی از نظر کیفیت فرقی نمی کند ولی در مواردی که دهانه های بزرگ داریم بهتر است از مواد مرغوب استفاده کنید.

نکته ای که باید حتما توجه داشته باشید این است که در بازار کشور از جنس ایرانی استفاده می شود و امکان واردات این تیغه ها وجود ندارد. پس اگر افرادی در بازار به شما نوع آلمانی را پیشنهاد دادند توجه داشته باشید مواد اولیه آلمانی می باشد و تولید ایران می باشد. همچنین بعد از ساخت هیچ راهی برای تشخیص اینکه جنس مواد اولیه آلمانی می باشد یا ایرانی وجود ندارد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت کرکره پلی کربنات

از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت کرکره پلی کربنات می توان به مواد اولیه پلی کربن، ضخامت قطعات تولید شده و وزن تیغه اشاره کرد. البته باید در نظر داشته باشید که در قیمت کلی این نوع کرکره برقی عوامل زیادی دخیل هستند مانند:

1.نوع اتصال به یکدیگر

2. برند مواد اولیه

3.وزن مورد استفاده مواد اولیه در هر متر مربع

رنگ تیغه های کرکره پلی کربنات شفاف

عمده رنگ مورد استفاده از این تیغه ها شفاف است اما می توان با افزودن رنگ دانه به آن در هنگام تولید کرکره پلی کربنات را در رنگ های مختلف تولید نمود. از جمله رنگ هایی که طرفداران بسیاری نیز دارد می توان به دودی، شیشه ای، برنزی و …. اشاره کرد. البته باید توجه داشت که تولید رنگ های اختصاصی امکان پذیر نمی باشد.